Diploma Çevirisi Ofisi

Diploma Çevirisi

Firmamız, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Rusça, Ukraynaca ve tüm dillerde yeminli diploma çevirisi yapmaktadır. İhtiyaç halinde diploma noter onayı işlemlerini sizin adınıza takip ediyoruz.

30 DK

Diplomanın fotoğrafını bize gönderin
30 dakika içerisinde Noter Yeminli olarak teslim edelim
Veya ücretsiz olarak kargo ile gönderelim

Titiz ve eksiksiz tercüme hizmeti yanında en uygun fiyat politikamızla, diploma tercümesi gibi ihtiyaçlarınızda Adıgün Tercüme Bürosu her zaman yanınızda

Kaliteli ve hızlı hizmet, noter onay işlemi, yeminli noter lisanslı tercüman kaşesi, profesyonel kurumsal danışmanlık hizmetleri.

Mutluluk başarıya, başarı ise zamanı değerlendirmeye bağlıdır. Zamanınızın çok değerli olduğunu biliyoruz. Bu sebepten en çok dikkat ettiğimiz konu zamanında teslimat.

Çeviri talepleriniz tamamlandıktan sonra, dünyanın her noktasına adrese teslim kargo hizmetimiz mevcut. Türkiye içi, hızlı ve güvenilir şirketlerle ücretsiz gönderim.

Tüm Dillerde Diploma Çevirisi
Online Tercüme Hizmeti
En Uygun Fiyat Garantisi
Ücretsiz Kargo
Zamanında Teslimat
noter onaylı yeminli tercüme hizmetlerimiz

Diploma Çevirisinin Gerekli Olduğu Durumlar

Diploma, eğitim ve öğrenim hayatıyla ilgili bilgi edinebildiğimiz en gerekli belgedir. Yurt içinden mezun olup yurt dışındaki bir kuruma yapılan başvurularda diploma belgesinin tercüme edilmesi istenilmektedir.

Diploma çevirisi istenilen durumlar;

• Eğitim alınan ülkeden başka bir ülkede eğitim alabilmek
• Yabancı ülkelere göçmenlik ya da vize başvurularında bulunabilmek
• Yine yabancı bir ülkedeki kurumlara olan iş başvurularında ve benzeri gibi sebeplerden lazım olabilmektedir.

-YÖK Denklik İşlemi

Türkiye dışından alınan diplomaların ülkemizdeki denkliği YÖK (Yükseköğretim Kanunu) kapsamında, Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılıyor. Yurt dışından alınan eğitimin resmi halde geçerliliğini kılmak için eğitimin Yükseköğretim Kurumu tarafından onay görmüş ya da bu kurum ile bağlantılı bir üniversiteden alınması gerekiyor. YÖK’ün onayladığı bir kurumdan alınan bir diploma ile lisans, onaylamadığı bir kurumdan alınan diploma ile de ön lisans mezunu olarak sayılmış olursunuz.

YÖK’ün tanıdığı eğitim kurumundan kazanılan diplomaların, Türkiye’deki eğitim kurumlarında verilmiş olan diplomalara eşitliğinin tespit edilmesine de YÖK Denklik işlemi denir. YÖK Diploma Denklik başvurunda bulunabilmek için de diplomanın noter onaylı çevirisi yapılması gerekli olmaktadır. Aynı şekilde yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye içinde eğitim alabilmesi için de bu başvuru gereklidir.

Yükseköğretim Kanunu kapsamında, diploma denkliğine

• Mezuniyet Belgesi (yani diploma)
• Ayrıntılı not çizelgesi (transkript)
• Avrupa Birliği üyeliği olan devletlerden alınmış olan diplomalar için diploma eki
gibi resmi belgelerin noter onaylı tercümesi yapılması istenmektedir.

-Diploma Denklik Belgesi

Yabancı bir ülkeden alınan diplomanın ülkemizde hangi alanda ve hangi düzeyde eşitliği olduğunu gösteren belgeye denir. Denklik sürecinde, başvuran kişiden talep edilecek bazı belgelerin ve farklı süreçlerin bulunduğunu belirtmek isteriz. Başvuruda bulunacağınız evraklarda yabancı dilden Türkçeye tercüme edilmesi istenmektedir.

En Uygun Diploma Çevirisi Fiyatı

Diploma çevirisi işleminizde, piyasada bulabileceğiniz en düşük fiyatı sadece Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Bürosu’nda görebilirsiniz. En uygun fiyat politikamız ve yeminli tercüman kadromuz ile her türlü resmi evrak ve çeviri işlemlerinde profesyonel ekibimiz sizin yanınızdadır.

Diploma çevirisi fiyatı, tercüme yapılacak evrakın boyutuna ve hangi dile tercüme edileceğine göre değişiklik gösterebilir. Bazı kurumlar öğrenci işlerinden alınan belge yerine noter onaylı diploma belgesi talep edebilirler. Bu kapsamda Adıgün Tercümanlık Ofisimiz, isteğiniz doğrultusunda danışmanlık hizmeti vererek işlemlerinizi sizin adınıza takip ederek onay sürecini yapmaktadır.

Diploma çeviri fiyatları, noter fiyatından bağımsızdır ve noterler birliğinin belirlediği ücretin çeviri ücretine eklenmesinden sonra fiyatlandırma yapılmaktadır. 2023 yılı zamlarına göre diploma çevirisi ücreti 250 TL’den başlayan fiyatlarladır. Bu fiyata noter ücreti dahil değildir.

Yeminli tercümanlar ve profesyonel bir ekip ile hizmet verdiğimiz için, tercüme işleminizi gün içerisinde en hızlı ve en güvenli şekilde tamamlamaktayız ve yurtiçine ya da yurtdışına istediğiniz belgeleri kargo ile göndermekteyiz.

Büromuzda En Fazla Talep Gören Dillerde Diploma Çevirisi

Diploma ve benzeri evrakların tercüme işlemleri için büromuza başvurulan diller; Rusça, Ukraynaca, Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Azerice, Özbekçe, Lehçe, Japonca, Çincedir. Noter yeminli tercümanlarımız, en iyi ve en hızlı tercüme hizmetini vermeyi bir kural haline getirmiştir. İster tercümanlık ofisimize uğrayarak ister dijital iletişim kanallarımızdan çevrilmesini istediğiniz gerekli evraklarınızı bize yollayarak işlemleriniz başlatabilir ve en hizmeti alma şansını yakalayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular