Adıgün Çeviri ve Danışmanlık

Sözlü Tercüme Hizmeti

Sözlü Tercüme Hizmeti

Sözlü tercüme; çeviri türleri içerisinde en çok dikkat gerektiren ve uzman tercümanlarca yapılması gereken en meşakkatli olanıdır. Diğer çeviri türlerinde olası hatalar kontrol aşamasında telafi edilebilirken; sözlü tercüme akıcı ve anlık bir çeviri eylemi olması dolayısı ile toleresi mümkün olmamaktadır. Bu cihetle tercümeyi yapacak tercümanın hedef ve kaynak dile çok iyi derece hakim olması gerekir. Aynı zamanda tercüman kişinin diksiyonunun da anlaşılır ve akıcı olması elzemdir.

Profesyonel Sözlü Tercüme Bürosu

Sözlü tercüme türü, çeviri ofislerinin müşterilerine sunduğu hizmetlerden en zor olanıdır. Bu hizmet için Çeviriyi yapacak olan tercümanın uzmanlığı her ne kadar en önemli husus olsa da tercüme bürosunun kalitesi de başarılı bir tercüme için oldukça belirleyicidir. Bunun sebebi diğer tercüme türlerinden farklı olarak sözlü tercümede, çevirmenin kullanacağı profesyonel ekipmanların olmasıdır.

Tercümanın çevireceği dildeki uzmanlığıyla beraber tercüme bürosunun ekipman imkanları da önem arz eder. Dolayısıyla sözlü tercüme hizmeti için tercih edeceğiniz çeviri bürosunun kalitesi, imkanları ve sektördeki başarısı, alacağınız hizmetin başarısını ve kalitesini doğrudan etkilemektedir.

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık büromuz sektördeki on seneyi aşkın faaliyeti süresince, alanında en uzman tercümanlar ve son teknoloji çeviri ekipman imkanlarıyla binlerce sözlü tercüme hizmeti sunmuştur. Uzman sözlü tercüman kadromuz ile hem yurt içi hem de yurt dışı tüm etkinlik ve organizasyonlarda fark yaratan hizmetlere imza atıyoruz.

Siz de sözlü tercüme hizmetleri söz konusu olduğunda başarıyı ve kaliteyi tercih edenlerin yegâne tercihi olan Adıgün Çeviri ailesi ile tanışmadan karar vermeyin!

noter onaylı yeminli tercüme hizmetlerimiz

Adıgün Çeviri’de Profesyonel Sözlü Tercüme Hizmetleri

HATASIZ, GÜVENİLİR VE HESAPLI

Sözlü tercüme hizmetlerimiz ile iş hayatınızdaki sağ kolunuz olacağız. İş ve resmi görüşmelerde, toplantı ve sempozyum gibi organizasyonlarda, özel toplantı ve telefon görüşmeleri gibi birçok faaliyette sözlü çeviri ve tercüman refakat hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Bilirkişi Tercüman Desteği: Mahkemelerde ihtiyaç duyulan bilirkişi tercüman desteğimiz bulunmaktadır.

İş Görüşmesine Tercüman: Şirket ve kuruluşlar olarak ticari kimliğiniz ile yapacağınız tüm iş görüşmeleri ve toplantılarınızda; alanında uzman, alım satım hususunda ve pazarlama alanında deneyim sahibi tercüman ekibimiz ile sizi destekliyoruz.

Özel Toplantılara Çevirmen: Aramızda yapılacak gizlilik sözleşmesi ile ticari veya siyasi tüm görüşmeleriniz güven teminatımız altındadır.

Konuk Ağırlamalarında Tercüman: Yurt dışından misafir edeceğiniz yabancı konuklarınız ile aranızdaki iletişimi tesis etmek için tüm dillerde çeviri hizmeti sağlamaktayız. Uzun yıllardan bu yana kazanmış olduğumuz deneyim ile sizlere profesyonel çözümler sunuyoruz.

Fabrika Gezi ve Ziyaretlerinde Çevirmen: Yabancı Şirket ve iş ortaklıklarınızda fabrika gezi ve ziyaretleri sıklıkla tercih edilen iş faaliyetlerinden biridir. Bu tarz faaliyetleriniz için yeminli sözlü tercüman hizmetimiz ile dil konusunda size destek sağlamaktayız. Genellikle en çok İngilizce, Rusça, Çince, Japonca ve Almanca dillerinde dil desteğine gereksinim duyulmaktadır.

Fuar Organizasyonlarında Tercüman: Katılacağınız fuarlarda, firmanızın standında ürün tanıtımlarınızı yapmanızda kendinizi ifade edebilmeniz için farklı dillerde tercüman desteğimiz ile yanınızda oluruz.

Telefon Görüşmeleriniz İçin Çevirmen: Yurt dışı bağlantılarınız için telefon ve konferans görüşmelerinizde tercüman desteğimiz ile iletişiminizi kolaylaştırırız.

Hastalar İçin Tercüman Desteği: Noter yeminli tercüman kadromuz ile tüm devlet ve özel hastanelerimize yurt dışından gelmiş olan yabancı uyruklu hastalara çeviri hizmeti sunmaktayız.

Refakat Tercüman Desteği: Yabancı misafirlerinize eşlik edecek tercüman desteği için büromuza başvurabilirsiniz.

İş Takibi İçin Çevirmen: Yurt içi veya Yurt Dışı yer görme, mal alım satımı, piyasa araştırması gibi işlerde takip işlemlerinizi gerçekleştiririz.

Notere Yeminli Tercüman: Yabancı uyruklu kişiler ile yapacağınız alım satım, vekalet verme, evlilik işlemleri gibi çeşitli noter işlemlerinizde tüm dünya dillerinde çevirmen desteği sağlamaktayız.

Tapu Satış İşlemleri İçin Tercüman: Yabancı uyruklu müşterilerimizin ülkemizde yapacağı alım satım işlemlerinde tercüman desteğimizle tüm işlemlerin kolayca gerçekleşmesini sağlarız. Aynı şekilde vatandaşlarımızın yabancı uyruklu kişiler ile yapacağı tüm tapu işlemlerinde de tüm dillerde tercüman desteği vermekteyiz.

Adliye ve Davalar için Tercüman: Türkiye'nin her bölgesindeki hukuk büroları, avukat ve mahkemelere adli yeminli çevirmenlerimiz ile dil desteği vermekteyiz.

Sözlü Tercüme Fiyatları

Sözlü Tercüme ücretleri günlük ve yarım günlük olarak hesaplanmaktadır. Sık kullanılan dillere ait fiyat bilgileri şöyledir:

İngilizce Sözlü Çeviri Fiyatı (İngilizce Ardıl tercüme fiyatı) : 1000 TL

Almanca Sözlü Çeviri Fiyatı (Almanca Ardıl tercüme fiyatı) : 1200 TL

Fransızca Sözlü Çeviri Fiyatı (Fransızca Ardıl tercüme fiyatı) : 1200 TL

Rusça Sözlü Tercüme Fiyatı (Rusça Ardıl tercüme fiyatı) : 1200 TL

Ukraynaca Sözlü Çeviri Fiyatı (Ukraynaca Ardıl tercüme fiyatı) : 1200 TL

Fiyatlarımıza KDV dahildir.

Tüm Dünya Dillerinde Yeminli Sözlü Tercüme

Sözlü Çeviriler, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan dil çözümlerinden biridir. Sözlü tercüme hizmetleri simultane, ardıl çeviri ve tercüman refakat hizmeti olarak üç temel gruba ayrılır. Adıgün Çeviri ve Danışmanlık büromuz istihdam ettiği yeminli sözlü tercümanlar ile Türkiye’nin en profesyonel sözlü tercüme hizmetini sunmaktadır.

Sıklıkla talep aldığımız İngilizce, Rusça, Almanca, Çince gibi popüler dillerin yanı sıra nadir dillerde de profesyonel sözlü çeviri ve refakat hizmetini müşterilerimizin talep ettiği gün ve saatte sağlamaktayız. Size gerekli olan zaman diliminde sözlü tercüman atamasını gerçekleştirebilmemiz için iletişim kanallarımız üzerinden ofisimize ulaşarak revize etmeniz yeterli olacaktır.

Türkiye’nin Sözlü Tercüme Bürosu

Türkiye’nin en çok tercih edilen Sözlü Tercüme Bürosu olarak, tüm Dünyada iletişim köprülerini biz kuruyoruz!

Kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışımız ışığında müşteri odaklı çalışma prensibini kendimize ilke edindik. Bu prensipten yola çıkarak sözlü çevirmenlik ücretlerini en hesaplı olacak sınırlarda belirleyerek müşterilerimizin kaliteli ve uygun fiyatlı tercüme hizmetini aynı anda alabilmesini hedefledik.

Kurulduğumuz günden bu yana faaliyet süremiz boyunca, çeşitli sektörel ve mesleki alanlarda çok sayıda referansa sahip olan firmamız; sözlü ter dil çözümlerini Türkiye ve dünyanın her noktasında sunmakta olduğumuz dil hizmetleri ile pekiştirmiştir. Bu bağlamda İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Eskişehir, Bursa, Gaziantep, Denizli, Trabzon, Rize, Kastamonu, Sinop, Samsun, Kahramanmaraş, Kayseri, Diyarbakır, Zonguldak, Şanlıurfa, Yozgat, Çankırı, Uşak, Niğde, Muş, Mersin, Kars, Sakarya, Kırşehir olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde tercüme hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Sözlü Tercümede seçiminiz profesyonellerden yana olsun.

Azami Gizlilik ve Güven Teminatımızı Belgelendirdik

ISO belgesi bir işletmenin uluslararası platformlarda belirli bir standartta hizmet verdiğini beyan eden belgelerdir. Adıgün Çeviri ve Danışmanlık firmamız, faaliyet alanındaki kalite standartları ile yetkinliğimizin teminatı olan dört ayrı ISO Belgemiz ile müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini ispatlamış bulunuyoruz:

Çeviri Hizmetleri / Çeviri Kalite ISO 17100:2015
Kalite Yönetim Sistemi belgesi ISO 9001:2015,
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ISO 27001:2013
Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ISO 10002:2018, Sertifikaları kapsamında hizmet vermekteyiz.

Sözlü Tercüme Çeşitlerimiz

Profesyonel anlamda çeviri hizmeti, genel bir yaklaşımla yazılı ve sözlü çeviri ile refakat hizmetlerinden oluşur. Yazılı tercümede evrak, belge, yazışmalar, kitap gibi yazılı kaynakların farklı dillere aktarımı ifade edilirken, sözlü tercümede ise herhangi bir dilde yapılan konuşmanın hedef bir dile anlam kaybı olmaksızın çevirisi söz konusudur. Konuşmacının konuşmasının, deneyimli tercümanlar tarafından, eksiksiz bir şekilde çevrilmesi gerekir.

Konuşmanın türüne, içeriğine, yapıldığı yere ve niteliğine göre farklı yöntem ve tekniklerde sözlü çeviri türleri tercih edilir. Bunlar:

• Simultane Çeviri
• Ardıl Çeviri
• Karşılıklı Çeviri,
• Fısıltı Çevirisi,
• Telefonda Çeviri,
• Refakat Çevirisi,
• Yabancı Misafir Karşılama

olmak üzere farklı türlerdedir.

Sözlü Tercüme Nasıl Olur?

Bir dilden farklı diğer bir dile yazılı veya sözlü mesaj ve ifadelerin sözlü olacak şekilde aktarımı sözlü tercüme olarak adlandırılır. Taraflar arasında yapılan iş görüşmeleri, toplantılar, resmi görüşmeler, anlaşma, sempozyum, konferans, ürün sunumu gibi etkinlikler ve konuk karşılama gibi hizmetlerde tercih edilen bir çeviri türüdür. Sözlü tercüme, çeviri türleri içerisinde en meşakkatli olanıdır. Özellikle yazılı tercümeye kıyasla çok daha fazla dikkati, dile ve konuya hakimiyeti gerektirir.

Sıkça Sorulan Sorular