Adıgün Çeviri ve Danışmanlık

Ardıl Çeviri

Ardıl Çeviri

Tüm çeviri ihtiyaçlarınız gibi ardıl çeviri ihtiyaçlarınız da en uygun, güncel tercüme fiyatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız size en doğru ve uygun hizmet paketimizi sunacaktır.

Alanında Uzman Çevirmenler

Tüm Dillerde Ardıl Tercüme

En Uygun Fiyat Garantisi

Adıgün Danışmanlık

Ardıl Çevirinin Özellikleri

Ardıl çeviri nasıl yapılır sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse kaynak dili hedef dile masada oturarak o anda cümle cümle çevrilmesiyle yapılan sözlü tercüme yöntemlerinden birisidir. Bu anlamda ardıl tercüme simültane çeviri ile karıştırılabilmektedir. Ancak ardıl çeviri simültane yönteminden farklı olarak herhangi bir dijital cihaz, teknik donanıma ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ardıl tercüme geçmişten günümüze en çok tercih edilen klasik tercüme türlerinden birisidir. Bu noktada çeviriyi yapacak tercümanın hedef dile çok hâkim olmalı, hızlı çeviri yapabilmelidir.

Adıgün Çeviri olarak çoğunlukla ana dilinde yabancı tercümanlarımızla bu hizmeti profesyonelce sunuyoruz. Çünkü tercümanlarımız ana dilleri ile Türkçeye oldukça hakim olduğundan ötürü çeviri kaliteli, hızlı şekilde yapılmakta, dolayısıyla yapılan iş görüşmesi, diplomatik görüşme, toplantı vs. aksamadan kaliteli bir şekilde devam edebilmektedir.

En Hesaplı Ardıl Çeviri Fiyatları

Dünyanın artık kulağımızın hiç yabancılık çekmediği globalleşme durumu hemen her alanda çok dilliliği gerekli kılmaktadır. Bu noktada konferanslar, tanıtımlar, basın toplantıları, iş toplantıları, seminerler, diplomatik görüşmeler vb. tüm çok dilli iş, işlemlerde ardıl çeviri ihtiyacı giderek artmaktadır.

Ardıl çeviri yöntemi kullanıldığı alan itibariyle oldukça önemli bir çeviri türü olduğundan işin profesyonel tercüme, danışmanlık şirketleriyle yapılması oldukça elzemdir. Kaliteli hizmet, en uygun ardıl tercüme fiyatları için firmamız ile iletişime geçebilir, detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ardıl Çevirinin Zorlukları ve Önemi

Sözlü çeviri türleri genel olarak önemli, dikkat gerektiren çeviri türleridir. Çünkü sözlü çeviri türlerinde anlık tercüme yapıldığı için hataya pek tolerans yoktur. Ayrıca hatayı düzeltecek zamanda yoktur. Herhangi bir hatalı telaffuz ya da çeviri farklı sonuçlar doğurarak toplantının ya da yapılan işin akışını olumsuz yönde etkiler.

Yapılan bir hata organizasyonun akışını bozabilir. Örnek olarak bir devletlerarası toplantıda tercümanın bir cümleyi ya da kelimeyi hatalı çevirdiğini düşünün. Ya da bir iş konusunda toplantı yapan iki büyük şirketin yeni bir partnerlik toplantısında çeviriyi hatalı yaptığını…

Sözlü çeviri türleri özellikle de ardıl tercüme türü hassas, titizlikle alanında gerçekten profesyonel tercümanlarla, sektörde tecrübeli firmalarla yapılmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bir hususta ilgili toplantıya, seminere vs. katılacak tercümanın çeviri hizmeti sunacağı gün, saatten önce tercüme konusu alanda, sektörde, konuda ön araştırma yapması, bilgi toplaması kavramlara, terimlere aşinalığının olması gerekmektedir.

Daha önce de belirttiğimiz üzere yazılı çeviri türlerinde hatalar telafi edilir geriye dönük düzenleme yapılabilir ancak ardıl çeviride çok mümkün olmamakla birlikte kimse için istenilen bir durum değildir. Tüm bahsettiğimiz bilgiler ışığında firmamız ticari danışmanlık geçmişi, sizlere uzun yıllardır veriyor olmanın özgüveniyle çevirinizi sorunsuz, kaliteli olarak sunacağımızın garantisini vermekteyiz.

Ardıl çevirinin Avantajları

Sözlü tercüme türlerinde en sık kullanılan geleneksel tercüme yöntemi ardıl çevirinin sık tercih edilmesinin sebebi ise ihtiyaç sahiplerine sunduğu bazı avantajlardır. Bu avantajları kısaca özetlemek gerekirse;

  • İnsanoğlunun tarihin ilk zamanlarından bu yana kültürler arası alışverişte ticarette ve hemen her alanda en çok zorlandığı dillerin farklılığını ortadan kaldırması farklı dillerden insanların birbirleriyle canlı olarak iletişim kurabilmesini sağlaması
  • Çoğu tercüme türüne göre daha işlevsel olması
  • Simültane tercüme gibi bazı alet, ekipmanlara ihtiyaç duyulmaması
  • Birbirlerinin dillerini anlamayan insanlara zaman, mekân bütünlüğü kurulabilmesi

Sıkça Sorulan Sorular