Adıgün Çeviri ve Danışmanlık

Diploma Belgesi

Yabancı Öğrenci Danışmanlık Hizmeti

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Bürosu, yabancı öğrencilere sunduğu hizmet ve cazip fiyatlarıyla her zaman yanınızda.

Türkiye'nin coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle beraber öğrenciler için sunduğu imkanlar sayesinde binlerce yabancı öğrenci, üniversite seçimini yaparken ülkemizi tercih ediyor. Peki, yabancı öğrenciler Türkiye'deki prosedürleri yerine getirmek ve gerekli makamlarla görüşmek istediğinde nereden yardım istemelidir?

Yabancı Öğrenciler için Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Hizmetleri

Adıgün danışmanlık hizmetleri olarak sizlere danışmanlık hizmeti sunabilmemiz için tarafımıza başvuru yapılması ve lise eğitim düzeyinde diplomanın tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında uzmanlarımız sizlerin hangi fakültede, bölümde üniversite eğitimi almak istediğinizi öğrenirler.

Sizden aldığımız bilgiler ışığında size zamandan tasarruf sağlayarak eğitiminizi almak istediğiniz bölümün hangi üniversitelerde ve şehirlerde olduğunu listeler ve size tercihler sunarız. Bu noktada özel bir talep var ise ona göre yol izlenir. Ancak şehirler ve üniversiteler hakkında da öğrencilerimize genel manada bilgiler sunuyor eğitim hayatınızı sürdüreceğiniz üniversite ve şehri seçmeniz konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.

Türkiye'de Karşılama Hizmeti

Öğrenci Türkiye’ye geldikten sonra İstanbul'da havaalanında personelimiz tarafından karşılamaktadır. Buradan ise gideceği üniversitenin bulunduğu şehre transfer işlemi yapılır.

Üniversite Başvurusu

Üniversite kararlaştırıldıktan sonra başvuru yapılıp üniversiteden cevap beklenir. Olumlu cevap gelmesi durumunda ise ödeme koşulları hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Konaklama

Tamamen tercihe bağlı olarak pek çok fiyat ve kuralları bulunan konaklama mekânları öğrenci ve ailesine tarafımızca sunuluyor. Tercihe göre yine yurt kayıt işlemini tamamlıyoruz.

Evraklarınızın Çeviri İşlemlerini Yapıyoruz

Kayıt süreci için gerekli olan evraklarınız yeminli tercümanlar tarafından Türkçeye çevrilmektedir. İlaveten Noter onayı ve Apostil işlemleri lazım olursa sizin adınıza tamamlamaktayız.

Zamanınızdan Tasarruf Sağlıyoruz

Evrendeki en değerli olgumuz zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktır. Bu yüzden yabancı öğrenci adaylarımızın bizzat bulunması gereken haller dışında tamamını yürütmekteyiz. 

Üniversite Kayıt Süreci

İlgili üniversitenin bulunduğu şehre ulaştıktan sonra yeniden danışman personelimiz yardımlarıyla öğrencinin üniversiteye kesin kayıt işlemi yapılmaktadır.

Türkiye'de Yabancı Öğrenci Olarak Üniversite Okumak

2021 yılı itibariyle ülkemizde eğitim ve öğretim hizmeti alan yabancı öğrenci sayısı 1 milyon 200 bini geçmiş bulunmaktadır. Ülkemizde 2015 yılında bu rakam sadece 88 bin civarında iken günümüzde bu denli yükselmesinin birçok sebebi bulunmaktadır.

Son yıllarda ülkemizde eğitim kalitesinin bölge ülkelerine göre gelişmiş ve dünya üniversite sıralamasında ilk 500 de Boğaziçi ve ODTÜ gibi dünyaca isim yapmış üniversitelerin bulunması yer almaktadır.

Ülkemiz coğrafi konumu sebebiyle de her yıl yüzlerce turist alan ve bölge ülkelerin milletlerince birçok etkinlik amaçlı ziyaret edilen, tercih edilen bir ülkedir. Bunlar gibi daha sayılamayacak pek çok sebepten dolayı Türkiye eğitim dünyasında da bir cazibe merkezi konuma gelmiş ve her yıl giderek artan bir yabancı öğrenci talebi gören ülke konumuna gelmiştir.

Yabancı Öğrenci Danışmanlık

Neden Türkiye?

Türkiye coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle bölgesinin en sevilen ülkelerinden biridir. Ancak yabancı öğrenci olarak Türkiye’de okumak için neden Türkiye seçilmeli sorunun en önemli cevaplarını ise şöyle sıralayabiliriz;

Sınavsız Üniversite Eğitimi

Türkiye’de üniversite okumanın en büyük avantajı ise sınavsız üniversite eğitimi alabilmektedir. Hayalinizdeki mesleği yapmak için eğitim almak istediğiniz bölümü bizim danışmanlığımızın da katkılarıyla Türkiye de herhangi bir sınava tabii tutulmadan okuyabilir ve üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Üniversite Bitirme Süresi

Çoğu dünya ülkesinde sınavsız eğitim alınan üniversitelerde bazı yıllar öğrencinin sınıf tekrarı yapması ya da başka sebeplerle okulunu uzattığı durumlarda maalesef okuldan atılma durumları olmaktadır. Ancak Türkiye’de 7 yıl boyunca öğrencilerin eğitimlerini tamamlamak için fırsat verilmektedir.

Denklik ve Avrupa'da Tanınma

Yabancı bir ülkede üniversite okumak konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri denkliktir. Maddi manevi pek çok uğraş sonunda mezun olunduktan sonra diğer ülkeler tarafından mezuniyetin tanınması gerekir. Türkiye üniversiteleri ise Avrupa ve birçok ülke tarafından tanınmakta olduğundan daha avantajlıdır.

Uygun Fiyat

Türkiye’de üniversite okumak diğer ülkelere nazaran oldukça ekonomiktir. Üstelik yabancı öğrenciler Türkçe dışında ek bir dil bildiklerinden iş bulma imkanları daha fazladır. Bu bağlamda Türkiye'de öğrenci olarak yaşamak oldukça avantajlı olabilmektedir.

Üniversiteye Kabul Sürecinde Yabancı Öğrencilerden İstenilen Belgeler

noter onaylı yeminli tercüme hizmetlerimiz

Yabancı öğrencilerin Türkiye'de üniversite okuması için yerine getirmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Bu prosedürler öğrencilerin bizzat kendilerinin de yapabileceği iş ve işleler olmasına karşın pek çok öğrenci bu konularda bilgi eksikliğinden dolayı işlemleri uzamakta ve eğitim hayatlarına başlamak için sorun yaşamaktadırlar.

Adıgün Danışmanlık şirketi olarak bu noktada danışan öğrencilerimizin bu zorlu süreçlerinin her aşamasında yanında oluyoruz.

Üniversiteye kayıtta gerekli belgeler;

Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de okuyabilmesi için üniversitenin istediği bazı belgeler vardır. Bunlar;

  • Pasaport
  • Lise veya dengi okullardan alınan diploma belgesi
  • Transkript belgesi (not çizelgesi)

Yabancı öğrencilerde olması gereken yasal zorunluluklar;

Üniversiteye kayıt olduktan sonra yabancı öğrencinin Türkiye’de eğitimine devam edebilmesi için gerekli olan bazı yasal şartlar vardır. Bunlar;

  • Sağlık sigortası
  • Oturma izni (ikamet)

Yabancı Öğrencilerle Üniversite Kapılarını Beraber Açıyoruz

Farklı bir ülkede herhangi bir iş yapmak her ne kadar kolay görünse de meşakkatli ve tecrübeli kişi veya kurumların danışmanlığında yapılması gereken işlemlerdir. Bir yabancı öğrenci ülkemizde öğrenci olmak için pek çok başvuru aşamasını yerine getirmesi gerekiyor.

Ülkemizin yasaları ve mevzuatları gerek dil sorunundan gerek doğru kaynak eksikliğinden tam anlamayan adaylar bazen istedikleri hedeflere ulaşırken ya çok zorlu yollarla uğraşıyor ya da ulaşmadan vazgeçiyor. Bu noktada bizler yabancı öğrenci adayının Türkiye’de üniversite okumak talebini karşılamak için profesyonel kadromuz ile yerine getiriyoruz.

Gerekli evrakları hazırlamak için evinizden çıkmanıza bile gerek yok sizlerden istenen bilgi ve belgeleri online ortamda tarafımıza iletmeniz halinde gerekli evraklar yasalara uygun şekilde tarafımızca hazırlanıyor. Belgelerinizi eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırladıktan sonra sizinle beraber okuyacağınız üniversiteye gidip kaydınızı gerçekleştiriyoruz. Böylece siz de Türkiye’de üniversite öğrencisi olma yolunda adımınızı atmış bulunuyorsunuz.

Yabancı Öğrenci Mezuniyet

Azami Gizlilik ve Güven Teminatımızı Belgelendirdik

ISO belgesi bir işletmenin uluslararası platformlarda belirli bir standartta hizmet verdiğini beyan eden belgelerdir. Adıgün Çeviri ve Danışmanlık firmamız, faaliyet alanındaki kalite standartları ile yetkinliğimizin teminatı olan dört ayrı ISO Belgemiz ile müşterilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini ispatlamış bulunuyoruz:

Çeviri Hizmetleri / Çeviri Kalite ISO 17100:2015
Kalite Yönetim Sistemi belgesi ISO 9001:2015,
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ISO 27001:2013
Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ISO 10002:2018, Sertifikaları kapsamında hizmet vermekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yabancı öğrenci adaylarının bizzat bulunması gereken haller dışında tamamını yürütmekteyiz çünkü evrendeki en değerli olgumuz zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktır.