Diploma Belgesi

Yabancı Öğrenci Danışmanlık Hizmeti

Yabancı öğrenci danışanlarımızın Türkiye’deki eğitim hayatlarına sorunsuz bir şekilde başlamalarına yardımcı oluyoruz

Yabancı Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Bürosu olarak farklı ülkelerden Türkiye'ye gelmiş olan yabancı öğrenci danışanlarımızın gerekli resmi prosedürleri yerine getirebilmeleri esnasında onlara danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Yabancı öğrencilerin Türkiye'de üniversite okuması için yerine getirmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. Pek çok yabancı öğrencinin ise bu konulardaki bilgi eksikliğinden dolayı işlemleri uzamakta ve eğitim hayatlarına başlamakta sorun yaşamaktadırlar. Adıgün Danışmanlık şirketi olarak bu noktada danışan öğrencilerimizin bu zorlu süreçlerinin her aşamasında yanında oluyoruz.

Karşılama

Öğrenci Türkiye’ye geldikten sonra İstanbul'da havaalanında personelimiz tarafından karşılanmaktadır. İsteğine göre buradan gideceği üniversitenin bulunduğu şehre transfer işlemi yapılır.

Üniversite Başvuru
Konaklama
Evrak Çevirisi
Kayıt Süreci
Sağlık Sigortası
Banka Hesabı
Zaman Tasarrufu

Üniversite Kapılarını Beraber Açıyoruz

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Bürosu, danışanlarına sunduğu hizmet ve cazip fiyatlarıyla her zaman yanınızda.

Türkçe dilini yeterince konuşamayan yabancı danışanlarımız Türkiye'ye üniversite okumak için geldiklerinde dil yetersizliği sebebi ile bilgi alma konusunda sorun yaşayabiliyorlar.

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık tercüme ekibi olarak yabancı öğrenci danışanımız ile onun ana dilinde konuşarak sorularını cevaplıyor ve üniversite hayatına sorunsuz başlamasına aracılık ediyoruz.

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık Bürosu tercüman ekibi olarak, danışanımızın Türkiye'deki üniversite ve bölümler ile ilgili bilgi almaya ihtiyaç duyduğu durumlarda ona Türkiye'deki üniversiteler ve bu üniversitelerin bölümleri hakkında bilgi veriyoruz.

Yabancı öğrenci hangi üniversiteyi tercih edeceğini biliyor fakat üniversite veya bölüm hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsa ona seçmiş olduğu üniversite ve bölüm hakkında bilgi veriyoruz.

Bunun yanı sıra yabancı öğrenci sınavı (YÖS) ile bir üniversitede öğrenim görmeye hak kazanan yabancı öğrenci danışanlarımızın üniversiteye teslim edebilmesi için gerekli olan resmi belgelerinin çevirisini ve noter onay işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Yabancı Öğrenci Danışmanlık

Neden Türkiye?

Türkiye coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle bölgesinin en sevilen ülkelerinden biridir. Yabancı öğrenci olarak Türkiye’de okumak için neden Türkiye seçilmeli sorusunun en önemli cevaplarını ise şöyle sıralayabiliriz;

Sınavsız Üniversite Eğitimi

Türkiye’de üniversite okumanın en büyük avantajı sınavsız üniversite eğitimi alabilmektedir. Hayalinizdeki mesleği yapmak için eğitim almak istediğiniz bölümü bizim danışmanlığımızın da katkılarıyla Türkiye de herhangi bir sınava tabii tutulmadan okuyabilir ve üniversite eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Üniversite Bitirme Süresi

Çoğu dünya ülkesinde sınavsız eğitim ile alınan üniversitelerde bazı yıllar öğrencinin sınıf tekrarı yapması ya da başka sebeplerle okulunu uzattığı durumlarda okuldan atılma durumları olmaktadır. Ancak Türkiye’de 7 yıl boyunca öğrencilerin eğitimlerini tamamlamaları için fırsat verilmektedir.

Denklik ve Avrupa'da Tanınma

Yabancı bir ülkede üniversite okumak konusunda en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri denkliktir. Maddi manevi pek çok uğraş sonunda mezun olunduktan sonra diğer ülkeler tarafından mezuniyetin tanınması gerekir. Türkiye üniversiteleri ise Avrupa ve birçok ülke tarafından tanınmakta olduğundan daha avantajlıdır.

Uygun Fiyat

Türkiye’de üniversite okumak diğer ülkelere nazaran oldukça ekonomiktir. Üstelik yabancı öğrenciler Türkçe dışında ek bir dil bildiklerinden iş bulma imkanları daha fazladır. Bu bağlamda Türkiye'de öğrenci olarak yaşamak oldukça avantajlı olabilmektedir. Danışanlarımız bu sebep için de Türkiye'de öğrenci olmayı tercih etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular