Arapça Tercüme

اهلا سهلا ! Hoş geldiniz!

Arapça Tercüme

Adıgün Tercüme ve Danışmanlık Bürosu olarak, Arapça dilinden çeviri ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde ve taahhüt ettiğimiz zamanda karşılamaktayız. Türkiye’de yaşayan yabancılara yardımcı olmak için, noter onaylı, yazılı ve sözlü çeviri gereksinimlerinize yardımcı oluyoruz. Firmamız bünyesinde, noter yeminli tercümanlar görev alıyor ve sorunsuz süreçleri sizlere profesyonel biçimde sunuyoruz. Firmamızdan alacağınız hizmetleri, yüksek standartlarına karşın, uygun fiyatlarla sizlere arz edilir.

Oturma izni
Gayrimenkul alımı
Üniversite İşlemleri
Konsolosluk İşleri
Evlilik Durumu
Tıbbi Tedavi, Hastane İşleri

Uzmanlık eğitimi almış yeminli tercümanlar

ISO Uluslararası Kalite Belgesi

Çeviri hizmetleri için en iyi fiyat garantisi

Kısa sürede Türkiye içi ücretsiz teslimat

Arapça Tercüme Fiyatları

Türkiye ile yakın coğrafyayı paylaşan onlarca Arapça konuşulan ülke vatandaşının ve Türkiye’den bu ülkelerle temas halinde olan Türkiye vatandaşlarının Arapça çeviri işlemlerini uygun fiyatlarla karşılıyoruz. Sitemizde yer alan talep formunu doldurup bizden çevrimiçi Arapça çeviri fiyat teklifi alabilirsiniz. Size uygun Arapça çeviri fiyatları kapsamında destek veriyor olacağız.

Tabii dilerseniz, bize toplu iş vererek, Arapça çeviri fiyatı üzerinden %30’a varan indirimlere de sahip olabilirsiniz.

Noter Onaylı-Tasdikli Tercüme Fiyatları

Noter onay Fiyatı Noterler Birliğince belirlenen tarife baz alınarak fiyatlandırılmaktadır. Noter onay ücreti çeviri bedelinden farklıdır. Noter onayı çeviri ücretine ek bedel yansımaktadır.

Azerice çeviri fiyatları noter tasdik nezdinde çevrilecek sayfanın yapısına, metnin içeriğine, alanına göre ücretlendirmeler değişebilmektedir.

Yazılı Tercüme Fiyatı

Tüm çeviri işlerinde yazılı metinler genel, özellikle iki grupta incelenip fiyatlandırılır. Bu hususta şirketimiz basit düz genel içerikli metinlerde Azerice tercüme hizmetini sizlere .... Türk Lirası ücret karşılığında profesyonelce yapacaktır. Diğer yandan hukuki, tıbbı, kurgu, reklam gibi özel içerikli metinler diye adlandırdığımız metinlerde ücret ....TL’dir. 

Sözlü tercüme fiyatı

Arapça sözlü tercümanlık hizmetleri firmamız tarafından verilmektedir. Sözlü tercümanlık fiyatı, online ve yüz yüze olmak üzere iki farklı şekilde belirlenir. Eğer tercüman seyahat etmek durumunda kalacaksa, otel ve yol masrafları gibi giderler de, tercümanlık ücretine eklenecektir. Her iki durumda da, hizmet bedeli değişkenlik gösterebilir. 

Arapça Tercümede Online Sipariş

Mesafelerin sadece rakamsal olarak kaldığı internet çağında tüm işlemler online olarak tarafımızca yapılıp size teslim ediliyoruz.

Dünyanın her yerinden bize ulaşabilir ve danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. Size en yakın tercüme bürosu olma konusunda iddialıyız. Çünkü dijital dünyanın sonsuz nimetlerinden faydalanmanız için sürekli kendini geliştiren uzman teknik kadromuz bulunuyor. En yakınınızdayız çünkü tüm çeviri işlerini online olarak da yürütebiliyoruz.

Sözlü tercüme konusunda konferanslarda toplantılarda online hizmet vererek işinizin aksamaması ve tüm dünyayla anlık bağlantıda kalmanız konusunda da yardımcı oluyoruz.

Arapça Tercüme

Arapça, yakın coğrafyamızda, milyonlarca kişinin, pek çok ülkede konuştuğu bir dil olması sebebiyle tercüme ihtiyaçları da yaygın olan bir dildir. Bu kapsamda, firmamıza sürekli yeminli Arapça tercüme başvurusu yapılmakta, uzman ekibimiz tercüme taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermektedir.

Özellikle yakın ticari ilişkilerimiz nedeniyle yeminli Arapça çeviri, birçok dilden daha fazla gereksinim arz eder. Dilin global bir dil olmayışı nedeniyle de, kolaylıkla bu dilde destek alınabilecek kaynağa erişilmesi mümkün olmayabilir. Biz siyasi metinlerden ticari metinlere, teknik metinlerden tarihsel dokümanlara kadar hemen her metnin tercümesini yapabiliyoruz.

Ülkemizde yaşayan Arapça konuşan yabancılar için resmi ihtiyaçların karşılanması da, yine verdiğimiz Arapça çeviri hizmetleri içerisinde yer alır. Arapçadan Türkçeye veya Türkçeden Arapçaya noter onaylı çeviri yapabilir, örneğin; ülkemizdeki Arapça konuşan yabancı öğrenciler için her noktada destek verebiliriz.

Ticari faaliyetlerimizin yoğun biçimde devam ettiği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde iş yapmak isteyen şirketler ve iş insanları için de, her alanda çeviri hizmeti verebiliyoruz. Bu ülkelerle sürdürdüğümüz ticaret hacminin boyutları nedeniyle, Arapça tercüme, her dönemde ciddi bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor.

Resmi evrak çevirilerinde ana kategorilerimiz aşağıdaki gibidir

 • Pasaportun onaylı tercümesi
 • Doğum belgesi
 • Evlilik Cüzdanı tercümesi
 • Vekaletname tercümesi
 • Ebeveyn izni
 • Banka hesap özetleri
 • Sözleşmenin noter onaylı tercümesi
 • Kurucu belgeler
 • Diğer belgeler

Yeminli Arapça Çeviri Bürosu

Adıgün çeviri, Kamu otoritesi tarafından yetkilendirilmiş bir yeminli tercüme ofisidir. Firmamız, müşteri memnuniyetini esas alan ve kalite standartları noktasında Avrupa kriterlerini uygulayan bir işletmedir.

Bu kapsamda, insan odaklı çalışmalarımızda yetkinliği esas alarak, alanında uzman kişileri arapça tercüman olarak görevlendiriyoruz. Yeminli Arapça tercümanlarımız gerekli lisanslara sahip olmalarının yanı sıra, dile ileri düzeyde hakim kimselerdir. Çevirilerimizde kusursuzluk garanti edilir.

Bilgi güvenliği ve gizlilik konusunda, uluslararası standartları benimsiyor ve tam gizlilikle hizmet veriyoruz. Bize aktaracağınız metinlerin, kanunlarla koruma altında olacağından emin olabilir ve bize güvenle Arapça tercüme işlerinizi devredebilirsiniz.

Arapça yeminli tercüman kadromuz ile hızlı ve kaliteli tercüme hizmetleri vermekteyiz.

Noter Onaylı Arapça Tercüme

Noter onaylı tercüme işlemleri, noterler tarafından yetkilendirilmiş mütercim tercümanlar tarafından yapılır. Tercümanlar, noter huzurunda yemin ederek, çevirilerinin güvenilirliği noktasında garanti verirler. Onaylı Arapça tercüme metinleri, bu sayede devlet tarafından kabul edilir.

Noter onaylı Arapça çeviri metinleri, devletle olan herhangi bir işinizde kabul gören evraklardır. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre, kişi yabancı olsa da, sunacağı evrakın Türkçe açıklamalarının yer alması gerekir ve bu çevirilerin aslının aynısı olduğu yeminli tercümanlar tarafından onaylanmalıdır.

Biz Noter tasdikli Arapça çevirilerimiz kapsamında, sizlere bu alanda hizmet veriyoruz. Devlet tarafından kabul edilecek tüm metin ve resmi evrak çevirilerinizi onaylı biçimde tam zamanında yapıyoruz.

Dilerseniz, devletle ilişkisi olmayan metinler için de noter onayı isteyebilirsiniz. Noter tasdiki ücretini ödemeniz halinde her türlü metnin onaylı çevirisi yapılabilir.

Arapça Çeviri Hizmeti Ödemesi

Firmamızdan alacağınız Arapça tercüme hizmetinin ödemesinin, yarısı veya tamamını iş başlamadan önce yapmanız gerekmektedir. Bize ihtiyacınızı belirterek başvuruda bulunmanıza takiben size vereceğimiz teklife ait ödemeyi eğer yarısı biçiminde yapmışsanız, iş teslim edilmeden önce işin fotoğraflı raporu size gönderilir. Bunun ardından ödemenizi tamamlar ve işinizi tercih ettiğiniz şekilde teslim alırsınız.
Firmamız size farklı ödeme seçeneklerini, satın alma esnasında sunacaktır.

Tamamlanan Belgelerin Teslimatı

Siparişleriniz tamamlandıktan sonra, Türkiye içi ücretsiz olmak üzere, dünyanın her yerine güvenilir kargo şirketleriyle zamanında, adrese teslim edilecek şekilde aynı gün kargolanır.

Türkiye içi

 • Yurtiçi Kargo ve UPS firmaları ile

Yurt dışına

 • DHL ve TNT firmaları ile çalışmaktayız.