Nikah Tercümanlığı

Nikah Tercümanlığı

Mutluluğunuza şahitlik ediyoruz! Nikah sürecinizin her adımında nikah tercümanlığı hizmetimizle yanınızda oluyoruz.

Alanında Uzman Ekibimizle Nikah Tercümanlığı Hizmeti

Çeşitli sebepler, prosedürlerden ötürü yabancı evlilikler noktasında çiftlerden birinin Türk vatandaşı olması durumunda Türkiye’de nikah yapması gerekmektedir. Ayrıca talep edilirse, evlilik için gerekli evraklar, bahis edilen gerekli evrakların tamamının tercümesi, noter onayı alması gibi sürecin sağlıklı yürümesi için gerekli bütün adımları paket hizmet halinde sizlere sunuyoruz.

Nikâh Tercümanlığı sözlü tercümanlık hizmetlerinden olmakla birlikte nikah memuru, evlenecek kişilerin konuşmalarını tercüme edeceğinden evlilik çevirisi alanında pratiği bulunan uzman kişilerce yapılması çok elzemdir.

Adıgün Yeminli Tercüme Bürosu yılların vermiş olduğu tecrübe ile Nikah Tercümanı ihtiyacınızı profesyonel, alanında yetkin ekibimizle karşılamaktayız. Hızlı, doğru çeviri aynı zamanda danışmanlık hizmetlerimiz içi yeminli tercümanlık büromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Nikah İçin Gerekli Evraklar

Türk medeni kanuna göre; yabancı uyruklu kişiler Türkiye'de ister Türk vatandaşı ile ister yabancı uyruklu biri ile evlenebilir. Yabancı kişi nikah dairesinden randevu alması ve aşağıda belirtilmiş olan nikah için gerekli belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

  • Noter Onaylı Pasaport Tercümesi
  • Apostilli Doğum Belgesi ve Noter Onaylı Tercümesi
  • Apostilli Bekarlık Belgesi ve Noter Onaylı Tercümesi
  • 5 adet vesikalık fotoğraf
  • Sağlık Raporu
yeminli tercüme hizmeti
Dünya Dilleri Bayraklar

En Çok Talep Gelen Nikah Tercümanlığı Dilleri

Ülkemizde her yıl binlerce yabancı damat ya da gelin nikâhlanmaktadır. Genelde çiftlerden biri yabancı biri Türk vatandaşı olduğu durumlarda ya yabancı gelin ya da damadın burada eş olarak kalması durumunda yapılan evlilik ya da Türk gelin ya da damadın yabancı olanın ülkesine gitmesi için kanuni olarak yapılması gereken nikahlar olmaktadır.

Evlilikte çiftlerden birinin yabancı olduğu durumlarda yeminli tercüman bulundurulması gerekmektedir. Bu noktada çiftlere profesyonel tercüman desteği veren firmamızda son yıllarda en çok talep gelen evlilik tercümanlığı dilleri ise yabancı evliliklerin en çok olduğu ülke olan Almanya’dan dolayı Almanca olmaktadır.

Bu dili takiben son yıllarda artan Suriyeli nüfustan dolayı Arapça sonrasında İngilizce ve Rusça nikah tercümanlığı hizmeti en çok talep gören dillerdendir.

En Uygun Nikah Tercümanlığı Fiyatı

Adıgün Tercüme Danışmanlık Bürosu olarak nikah için tercüme işlemi gerektiren bütün işlerde tercümanlık hizmeti sunuyoruz. Diğer hizmetlerimizde olduğu gibi nikah tercümanlığı ihtiyaçlarınızda profesyonel destek, en uygun nikâh tercümanlığı hizmetiyle yanınızda oluyoruz.

Sektörde hızla büyüyen yenilikçi, dinamik ekibimizle birlikte uygun fiyat garantisi ile sizin mutlu anınıza tanıklık etmek isteriz.

Yeminli Nikah Tercümanı

Nikah işlemleri medeni kanuna göre dünyanın hemen her yerinde geçerli olan evlilik cüzdanı alınması ve çiftlerin resmen karı-koca ilişkisini sağlayan işlemdir. Bu aşamada nikah gibi resmi işlemlerde yeminli tercüman olarak adlandırılan noter zabıtlarında kaydı bulunan yeminli tercümanların görev almaları gerekmektedir. Bu sebeple çiftler tercümanlık hizmeti vermekle yetkili biri ya da kuruluştan yardım almak zorundadır.

Adigün Tercüme Bürosu olarak yeminli tercümanlarımızla tüm tercüme ihtiyaçlarınızda dünyanın tüm dillerinde sizlerin yanında oluyoruz.

Nikah Tercümanlığı Hizmetimizle Siz Neredeyseniz Biz de Oradayız!

Bir nikah işlemi için tercüme ihtiyacı olduğunda genellikle kişiler lokasyonlarına yakın tercüme bürosu arayışına girerler. Adıgün Tercüme Bürosu olarak sizleri büyük bir uğraştan, stresten kurtarıyoruz. Zamanınızı, enerjinizi daha farklı alanlarda kullanmanızı sağlıyoruz. Çünkü siz neredeyseniz biz tam oradayız.

Teknolojinin kolaylıklarından faydalanan şirketimiz sizlere nikah işlemleri için gerekli olan çeviri ve danışmanlık hizmetlerimizi online olarak verebiliyoruz. Burada İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısı. Daha sonra telefondan, tabletten ya da bilgisayarınızdan tercüme yapılması gereken belgenizin/evrakınızın örneğini bize web sitemiz veya diğer iletişim kanallarımız üzerinden göndermeniz yeterlidir.

Bu nedenle Ankara tercüme bürosu, Adana çeviri ofisi, İstanbul tercüme bürosu, İzmir tercüme bürosu, Bursa tercüme bürosu veya Çanakkale tercüme bürosu gibi en yakın fiziki tercüme bürosu arayışına girmenize gerek kalmıyor. Fiziki olarak Çanakkale’de Tercüme ofisimiz bulunmakla birlikte, lokasyonda bağımsız dünyanın her noktasında size hizmet vermekten mutluluk duyuyor.

Yeminli Nikah Tercümanlığı

Neden Biz?

Profesyonel ve Kaliteli Çeviri Hizmeti

Kusursuz Tercüme

Metinlerinizin orijinalliğini koruyarak kaynak dilden hedef dile kusursuz çeviri bürosu

Aynı Gün İçinde Kargo

Çevirisi tamamlanmış belgelerinizi Türkiye'de aynı gün, Dünyanın her yerine gönderiyoruz

Zamanında Teslimat

Çeviri siparişlerinizde sizin için en uygun zamanda iş teslimini gerçekleştiririz

Bilgileriniz Güvende

Tercüme büromuz tarafından sunulan çeviri hizmetlerinde bilgilerinizin gizliliğine riayet edilir

7/24 Tercüme Ofisi

Kapsamlı çeviri hizmetlerimizin, süre ve fiyat bilgisi için 7/24 ulaşılabilir tercüme bürosu

İndirim

Adıgün Tercüme Büromuz toplu siparişlerde %30'a varan indirimler sunmaktadır

Sıkça Sorulan Sorular