Tüm Çeviri Dilleri

Azerice Çeviri

Tüm dillerde çeviri hizmeti veren noter yeminli Azerice çeviri ofisimizi ziyaret edebilir veya evinizden ayrılmadan online olarak tercüme işlemini başlatabilirsiniz.

 • Uzmanlık eğitimi almış yeminli tercümanlar
 • ISO Uluslararası Kalite Belgesi
 • Çeviri hizmetleri için en iyi fiyat garantisi
 • Kısa sürede Türkiye içi ücretsiz teslimat

Online Tercüme Hizmeti

En Uygun Fiyat Garantisi

Aynı Gün Çevri ve Noter Onayı

Ücretsiz ve Hızlı Teslimat

Tercüman başvurusu

Noter Yeminli Azerice Çeviri Bürosu

Adıgün Çeviri ve Danışmanlık firması, Türkiye'de devletçe yetkilendirilmiş, kayıtlı bir yeminli tercüman ofisidir. Ofisimiz konum itibariyle kurumlara, notere yakın konuşlanmıştır. Bu sayede işlemlerimizi hızlı şekilde yapmaktayız. Firmamız, müşteri memnuniyeti, bilgi güvenliği kalitesi, çeviri hizmetleri yetkinliği konularında uluslararası standartlara uygunluk gösteren birçok sertifikaya sahiptir.

Azerice tercüme bürosu olarak çalışanlarımız arasında noter lisanslı, alanında bilgi birikimi olan yeminli tercümanlarımız bulunmaktadır. Azerice tercüman kadromuz, iki dilin de yazım kuralları alanında yetkin ve bilgilidir. Bu sebeple, her alanda kusursuz çeviri hizmetini garanti ediyoruz.

Müşterilerimize, olabildiğince az maliyetle siparişlerin hızlı ancak kaliteli bir şekilde yürütülmesini amaçlayan yeni model strateji geliştirdik. Sizlerin her konuda rahat etmenizi hedefleyen firmamız, farklı ödeme, teslimat seçenekleri sunuyoruz. Online çeviri hizmetleriyle de dünyanın her yerine ulaşmayı kendimize misyon edindik.

Azerice Sözlü Tercüme

Azerice sözlü tercüme hizmetlerimiz ile resmi görüşmelerde, toplantı ve sempozyum gibi organizasyonlarda, özel toplantı ve telefon görüşmeleri gibi birçok faaliyette sözlü çeviri ve tercüman refakat hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Refakat Tercüman Desteği: Yabancı misafirlerinize eşlik edecek tercüman desteği için büromuza başvurabilirsiniz.

Azerice Noter Yeminli Tercüman: Yabancı uyruklu kişiler ile yapacağınız alım satım, vekalet verme, evlilik işlemleri gibi çeşitli noter işlemlerinizde tüm dünya dillerinde çevirmen desteği sağlamaktayız.

Tapu Satış İşlemleri İçin Azerice Tercüman: Yabancı uyruklu müşterilerimizin ülkemizde yapacağı alım satım işlemlerinde tercüman desteğimizle tüm işlemlerin kolayca gerçekleşmesini sağlarız. Aynı şekilde vatandaşlarımızın yabancı uyruklu kişiler ile yapacağı tüm tapu işlemlerinde de tüm dillerde tercüman desteği vermekteyiz.

Azerice Yeminli Tercüme

Azerice yeminli tercüme bürosu olarak size hizmet verirken beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamaya da çaba harcıyoruz. Bu çerçevede müşterilerimizden gelen Azerice yeminli tercüme taleplerini en kaliteli şekilde cevaplamaya çaba gösteriyoruz. Türkçe Azerice tercüme dillerinde profesyonel tercümanlarımızın yazım kuralları ve dil bilgisine hakimiyetleri sayesinde sizlere avantajlı bir çözüm sunuyoruz.

Noter Onaylı Azerice Tercüme

Azerice tercüme işlerinin bazılarında özellikle noter onaylı Azerice tercüme olması zorunlu durumdadır. Bunların arasında örneğin, banka evrakları, mahkeme evrakları, sözleşmeler, sabıka kaydı, hesap defterleri, pasaport, sertifikalar, ikamet senedi, diploma, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği gibi alanlarda ve belgelerde noter onaylı Azerice çeviri istenilmektedir. Resmi makamlarca ancak noter tasdikli çeviri kabul görmektedir.

Noter tasdikli tercümeler ise yeminli tercüman tarafından yapılması gerekir. Yeminli tercüman tarafından yapılan tercüme belgesi daha sonra noter tasdikinden de geçmelidir. Bu noktada noter tasdikli Azerice çeviri yapıldığında tercümede ofisler sorumluluk almaktadır.

Noter onaylı Azerice tercüme işlemlerinizi şirketimiz yeminli tercümanlar ile tercümesini yaptıktan sonra noter onayı tarafımızca yapılıyor. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden ihtiyacınız olan Azerice çeviri belgeleri, online hizmet de vermemiz sebebiyle aynı gün tercümesi yapılıp noter onayı almaktadır.

Türkiye içi ücretsiz kargo ile kapınıza kadar göndererek şirketimiz sizleri aynı zamanda yol masrafından ve pandemi sürecinde evinizden çıkmamanıza destek vermiş oluyor. Şayet Azerice çeviri yaptırdığınız belgenizi yurtdışında kullanacaksanız, apostil tasdik de gereklidir.

Sıkça Talep Edilen Tercüme Çeşitleri

 • Medikal
 • Teknik
 • Akademi
 • Ticari
 • Hukuki
 • Edebi Tercüme
 • Simultane Çeviri
 • Ardıl Çeviri
 • Şirket Yazışmaları
 • Web Site Tercümeleri
 • Pasaport Tercümesi
 • Doğum Belgesi
 • Bekarlık Belgesi
 • Boşanma Kararı Tercümeleri
 • Vekaletname
 • İhtarname
 • Ölüm Belgesi
 • Kimlik Kartı
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Boşanma Belgesi
 • Diploma
 • Transkript
 • Sürücü Belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık Raporu
 • Katalog
 • Oturma İzni
 • Vize Belgeleri
 • Konsolosluk Belgeleri
 • Apostil Tercümesi
Azerice Çeviri
İletişim

Online Azerice Çeviri Hizmeti

Dünyanın her yerinden bize ulaşabilir ve danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. Size en yakın tercüme bürosu olma konusunda iddialıyız. Çünkü dijital dünyanın sonsuz nimetlerinden faydalanmanız için sürekli kendini geliştiren uzman teknik kadromuz bulunuyor.

En yakınınızdayız çünkü tüm çeviri işlerini online olarak da yürütebiliyoruz.

Sözlü tercüme konusunda konferanslarda toplantılarda online hizmet vererek işinizin aksamaması ve tüm dünyayla anlık bağlantıda kalmanız konusunda da yardımcı oluyoruz.

En Uygun Azerice Çeviri Fiyatlar 2023

Kardeş ülke Azerbaycan’ın resmi dili Azerice tercüme ihtiyaçlarınız noktasında en çok başvurulan hizmetlerimizin fiyatlarını bu kısımda derledik. Aşağıda verdiğimiz örneklemelerde ihtiyacınıza göre fiyat bulamadıysanız, talep formunu doldurarak ya da diğer iletişim kanallarından bizlerle iletişime geçerek Azerice tercüme fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Sektördeki noter tercüme ücretleri içerisinde en uygun fiyat garantisi vermekteyiz.

Ek olarak şirketimiz toplu çeviri taleplerinde %30'a varan indirimler veriyor.

Azerice Noter Onaylı Tercüme Fiyatları

Noter onay Fiyatı Noterler Birliğince belirlenen tarife baz alınarak fiyatlandırılmaktadır. Noter onay ücreti çeviri bedelinden farklıdır. Azerice tercüme fiyatları noter tasdik nezdinde çevrilecek sayfanın yapısına, metnin içeriğine, alanına göre ücretlendirmeler değişebilmektedir.

Azerice Yazılı Tercüme Fiyatı

Tüm çeviri işlerinde yazılı metinler genel, özellikle iki grupta incelenip fiyatlandırılır.

Şirketimiz basit düz genel içerikli metinlerde Azerice tercüme hizmetini sizlere 170 Türk Lirası ücret karşılığında profesyonelce yapacaktır. Diğer yandan hukuki, tıbbı, kurgu, reklam gibi özel içerikli metinler diye adlandırdığımız metinlerde ücret 200 TL’dir.

1000 karakter boşluksuz yazılı metinlerin çevirisi 170 TL'den başlamaktadır.

Azerice Sözlü Tercüme Fiyatı

Azerice çeviri sözlü tercümanlık maliyeti, yapılan iş süresince harcanan zaman, özel konular eğer online değil yüz yüze Azerice çeviri istenirse, tercümanımızın seyahat masrafı, otel ve konaklama benzeri masraflara göre sözlü tercümeler bedelleri değişkenlik gösterebilir.

Şirket politikası gereği yeminli tercümanın konaklama ve benzeri zorunlu giderleri tarafınızdan karşılanır.

Çeviri ücretleri

Azerice Türkçe Tercüme

Her ne kadar Azerice ve Türkçe benzer diller olsa ve aynı dil ailesinde olsa da yazılı ve sözlü pek çok farklılık bulunuyor. Azerice tercüme konusunda sizlere bilgi vermeden önce kısa bir Azerbaycan Türkiye ilişkiler bilgilendirmesi yapalım.

En çok konuşucusu İran Azerbaycanı'nda bulunan dil, Azerbaycan Cumhuriyeti'nin resmî dilidir. Azerbaycan ülkemizin sınır komşusu ve kardeş ülkesidir. Ülkeler arasında güçlü bağlar bulunuyor. Tarihsel ve toplumsal bağlar arada ekonomi, ticari, eğitim, siyasi gibi alanlarda pek çok ortak projeye imza atmamıza sebep olmuştur.

Ülkemizden birçok genç Azerbaycan’da okumaya gidiyor. Aynı şekilde ülkemizi gelen pek çok Azeri öğrenci mevcut. Aynı zamanda askeri alanda pek çok ortak operasyon ve ARGE çalışması yapıyoruz. İş adamlarının her iki ülkede ciddi bir ticaret hacmi var. Azerice tercüme ihtiyacı da oldukça fazla. Bu hususta ise Çanakkale tercüme ofisi olarak yerel de ve Türkiye genelinde tercüme hizmetleri konusunda yardımcı olmaktayız.

Ödeme Süreci

Firmamızdan alacağınız Azerice tercüme hizmetinin ödemesinin, yarısı veya tamamını iş başlamadan önce yapmanız gerekmektedir. Bize ihtiyacınızı belirterek başvuruda bulunmanıza takiben size vereceğimiz teklife ait ödemeyi eğer yarısı biçiminde yapmışsanız, iş teslim edilmeden önce işin fotoğraflı raporu size gönderilir. Bunun ardından ödemenizi tamamlar ve işinizi tercih ettiğiniz şekilde teslim alırsınız. Firmamız size farklı ödeme seçeneklerini, satın alma esnasında sunacaktır.

Tamamlanan Belgelerin Teslimatı

Tamamlanan belgeleriniz, online teslimatın yanı sıra Türkiye içinde ücretsiz olarak Yurtiçi Kargo ve UPS kargo tarafından taşınarak, basılı evrak biçiminde gönderilebilir. Yurtdışından basılı belge talep etmeniz durumunda ise belgelerin gideceği yöne göre değişmek üzere, DHL veya TNT uluslararası taşımacılık firmaları kanalıyla gönderim yapılır. Yurt dışına gönderi, ücrete tabidir. Teslim süreleri, firmaların belirlediği koşullar ve teslim edilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir.

Sıkça sorulan sorular